Mersin İşçi Avukatı

Mersin İşçi Avukatı

İş Hukuku Alanında Danışmanlık Ve Dava Hizmeti

 

İş hukuku günümüzde en çok uzmanlık ve deneyim gerektiren alanlardan biri haline gelmiştir. İş Kanununun genellikle işçi lehine yorumlanması, işçi olarak çalışan tüm insanların, tek başlarına haklarını aramaları için yeterli gelmemektedir. İş hukuku ve mevzuatı, sosyal güvenlik hukuku, sendika kanunu, toplu iş sözleşmesi grev ve lokavt kanunları ve güncel Yargıtay kararları, içtihatları çerçevesinde çok geniş bir kaynak ağına sahiptir. Tüm mevzuatın bilinmesi ve takibi ise, yoğun bir çalışma hayatı içinde koşuşturan insanlarımız için son derece zordur. Bu yüzden faaliyet bölgemiz Mersin olduğundan, Mersin işçi avukatı olarak her zaman hizmetlerindeyiz.

İşçi, emek verendir. İşçi, alın teridir. Tüm işçilerimiz bizim için değerlidir. İşçilerimizin, çalışma hayatında uğradıkları haksızlıklar da yanınızdayız. İşçilerimiz, günümüzde haksız sebeplerle işten çıkarılmalarla karşı karşıya kalmaktadır. Bazı işverenler ise bu haksız iş akdi feshi ile birlikte işçinin hak etmiş olduğu kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla mesai ücreti, yıllık izin ve tatil ücretlerini, ikramiyelerini vb. haklarını ya kısmen ödemekte ya da hiç ödemektedir. Bu ise emeğe saygısızlık ve hakkaniyete aykırılıktır.

Yukarıda belirttiğimiz üzere, işçinin haksız işten çıkarılmalarında açılacak işe iade davalarında ve işçi alacak davalarında gerek vekil olarak arabuluculuk hizmet sürecinde gerek dava açıldığında dava takibinde uzman kadromuz, mesleki bilgi ve deneyimimiz ile hizmetinizdeyiz.

İletişim Bilgileri

Büromuz Mersin’de faaliyet göstermektedir. Uzmanlık alanımız İş hukuku başta olmak üzere; işçi alacaklarına ilişkin davalar ve  işe iade davalarıdır. Bu alan kapsamında her türlü dava ve hukuki hizmet için profesyonel bir yardım almak isterseniz, özellikle büromuzun faaliyet gösterdiği Mersin’de, işinizle ilgili hukuki meselelerinizi çözmek için Mersin işçi avukatı arayışında iseniz bizim kapımızı çalabilirsiniz. Görüşmek isterseniz telefonla randevu almanızı rica ederiz.