Hakkımızda

Hakkımızda

Mersin’in En İyi Hukuk Bürosuyla Tanışın

Biz Kimiz?

Merhabalar,

Kim olduğumuz ve neler yaptığımız konusunda ufak bir sohbet etmek istedik sizlerle. Her ne kadar bir hukuk bürosu olsak ve unvanımız avukat olsa da bu sizi yanıltmasın avukatlık sadece mesleğimiz değil aynı zamanda tutkumuz. Tutkunu olduğumuz mesleğimi bir adım daha ileriye götürebilmek için Aklan Hukuk ve Danışmanlık’ı kurduk. Peki biz kimiz?

Görevimiz ve Misyonumuz

Vizyonumuz

Biz Mersin’in en iyi hukuk bürosu olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Görevimiz

Hukuki sorunlarınızı daha doğmadan engellemek, doğan hukuki sorunlarınızda da sizleri en iyi şekilde temsil ediyoruz.

Değerlerimiz

Kişi ve dosya ayırt etmeden her dosya bizim için önemlidir. Gelen her müvekkil bizim en önemli müvekkilimiz, elimizdeki her dosya en önemli dosyadır.

 

Avukatlarımız

Av. Erdi Aklan Durna

Avukatımız Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun. Üniversite yıllarında sadece teorik bilgiyle mesleğe giriş yapmak istemeyen avukatımız daha ilk senesinden bir hukuk bürosunda yarı zamanlı çalışarak avukatlık mesleğinin uygulama alanlarında da uzmanlık kazandı. Üniversite mezuniyetinin hemen akabinde İstanbul’a giderek burada stajını başlattı. Stajla birlikteBahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Sermaye Piyasası ve Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans eğitimini de başarıyla tamamlayan avukatımız Mersin’e dönerek gerek teorik gerekse uygulamadaki birikimi ile Aklan Hukuk ve Danışmanlık’ı kurdu. Avukatımızın 2019 yılında yayımlanan Şirketlerde Kolaylaştırılmış Birleşme isminde bir de kitabı bulunmaktadır.

Av. Gizem Uygur Durna

Avukatımız Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezundur. Üniversitede onur belgeleriyle mezun olan avukatımız lisans eğitimi bittikten sonra kendisini geliştirmek için çeşitli hukuk bürolarında çalışmış ve uygulamaya yönelik bilgiler edinmiştir. Kendisini işine tutkuyla adayan avukatımız çeşitli seminerlere katılarak kendisini geliştirmiş ve en sonunda uzmanlaşarak kendisi de çeşitli seminerlerde konuşmacı olarak yer almıştır. Bu bilgi birikimi ile kendisini en üst seviyeye çıkartmayı hedefleyen avukatımız Erdi Aklan Durna ile birlikte Aklan Hukuk ve Danışmanlık’ı kurmuştur.

Av. Burak Yalçın Temel

Avukatımız Lefke Avrupa Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Avukatlığın teorik bilgiden ibaret olmadığını düşünen avukatımız daha öğrenim hayatının başında bir hukuk bürosuna girmiş ve lisans eğitimi bitene kadar bu hukuk bürosunda yarı zamanlı olarak çalışmıştır. Staj döneminde bu çalışmayı tam zamanlı çalışmaya çeviren avukatımız senelerce gerek teorik gerekse uygulamalı eğitimin ardından avukatlık mesleğinde uzmanlaşmış ve Erdi Aklan Durna ile Aklan Hukuk ve Danışmanlık’ı kurmuştur.

Av. Sıdıka Aklan Durna

Avukatımız İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Mersin’e dönen avukatımız Mersin Toroslar Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü olarak göreve başlamış ve senelerce bu kuruma avukat olarak hizmet verdikten sonra bu kurumdan emekli olmuştur. Emeklilikten sonra mesleğine devam etmek isteyen avukatımız noterlik sırası geldiği için noter olarak atanmıştır. Ancak kendisi tutkunu olduğu mesleğini bırakmak istemediği için noterlikten çekilmiş ve avukatlığa dönmüştür. Halihazırda Aklan Hukuk ve Danışmanlık’ta danışman avukat olarak görev alan avukatımız aynı zamanda arabuluculuk eğitimini tamamlamış olup yakın bir tarihte de Aklan Hukuk ve Danışmanlık’ta arabulucu olarak da görev alacaktır.

Stj. Av. Hale Kıratlı

Avukatımız Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mesleğinin henüz başında olmasına rağmen teorik bilgide kendisini en üst seviyede geliştirmiştir. Sırf teorik bilgisini denemek üzere hakim ve savcılık sınavlarına giren avukatımız yazılı sınavdan başarıyla geçmiş ancak tutkunu olduğu avukatlık mesleğini yapmak istediği için mülakatlara katılmamıştır. Yakın bir zamanda stajını tamamlayacak olan avukatımız staj döneminde Aklan Hukuk ve Danışmanlık’ta her türlü görevde yer alarak uygulama alanında da yeterliliğini tamamlamıştır.

Bizler kısaca özetlersek yukarıda açıkladığımız kişileriz. Ancak yaptığımız işler, verdiğimiz hizmetler ve aldığımız eğitimler anlatmakla tamamlanamaz. Hadi gelin uzun uzun yazılarla birbirimizi boğmak yerine etkileşime geçerek tutkunu olduğumuz işlerimizi en üst seviyeye çıkaralım!

Takımımız

Sizler İçin Durmadan Çalışıyoruz

Kurucu Ortak

Av. Erdi Aklan Durna

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Bahçeşehir Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Ticaret Hukuku Yüksek Lisans

Kurucu Ortak

Av. Gizem Uygur Durna

Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Danışman Avukat

Av. Sıdıka Durna

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Ofis Yöneticisi

Necla Kök

Ofis içi organizasyon sorumlusu