Mersin Boşanma Avukatı – Aile Hukuku Alanında Hukuki Danışmanlık Ve Dava Hizmeti

Mersin Boşanma Avukatı – Aile Hukuku Alanında Hukuki Danışmanlık Ve Dava Hizmeti

 

Aile hukuku, hukuki uzmanlık ve dava tecrübesi gerektiren medeni hukukun kapsamlı alanlarından biridir. Nişan, nişanın bozulması, hediyelerin iadesi, soy bağı, ehliyet, evlilik birliğinin kurulması, evlilik içerisinde eşlerin sorumlulukları, evlilik birliğinin sarsılması ve bu kapsamda boşanma, kadına şiddete karşı ailenin korunması, uzaklaştırma kararları, mal varlığının tasfiyesi, nafaka ve velayet başlıca aile hukukunun konularıdır.

Çalışma Alanlarımız  

Uzman kadromuz ile yılların verdiği mesleki tecrübe ışığında özverili bir şekilde çalışmaktayız. Çalışma alanlarımızın başında; özel hukuk dallarından aile hukuku gelmektedir. Aile hukuku kapsamındaki tüm konularla ilgilenmekle birlikte, uzmanlık alanımız boşanma davalarıdır. Özellikle Mersin boşanma avukatı arayışında iseniz, tercih ettiğiniz ve tanıdığınız başka bir boşanma avukatı meslektaşımız yoksa bizlere başvurabilirsiniz.

Boşanma, eşlerin ve çocukların karşılıklı saygı ve sevgilerinin incitilmeden, tarafların psikolojilerinin korunarak yürütülmesi gereken hassas bir hukuki süreçtir. Boşanma için ilk adım anlaşmalı boşanmadır. Anlaşmalı boşanma, tarafların evliliği sona erdirmek, mal varlığının paylaşımı, çocuk varsa çocuğun velayeti, nafaka ve bakım masraflarının karşılanması vb. yükümlülükleri kapsamında maddeler üzerinde anlaşmaları üzerine bir protokolün karşılıklı imzalanması sürecidir. Anlaşmalı boşanma, kısa sürede sonuçlanması bakımından tarafların yarınadır.

Boşanma sürecinin anlaşma ile sonuca bağlanması mümkün gözükmüyorsa, çekişmeli bir boşanma süreci başlayacaktır. Çekişmeli boşanmaya dair yargı süreci, gerek vakıaların tespiti gerek delillerin sunulması süreçlerinde, anlaşma protokolünün hazırlanması sürecinde olduğu gibi profesyonel bir hukuki yardım alınması sizin yararınıza olacaktır. Bizler, Mersin boşanma avukatı olarak her türlü hukuki ihtiyaçlarınız için yanınızdayız.

İletişim Bilgileri

Büromuz, uzman kadrosu ile Mersin’de kurulmuş ve hizmet vermektedir. İnternet sitemizden, eğitim bilgilerimiz, uzmanlık ve çalışma alanlarımız, iş yeri adresimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Görüşmek için iletişim bilgilerimiz bölümünde yer alan telefonlarımızı arayarak sekreterimiz’den görüşmek için randevu alabilirsiniz.